?>

Wycieczki na Wawel

Wawel Castle tour to możliwość zwiedzania wspaniałego kompleksu zamkowego w Krakowie. Jeśli jesteśmy ciekawi i chętni poznania historii Polski, to seekrakow.com będzie dobrym wyborem.

Zwiedzanie Krakowa

Zamek Królewski na Wawelu to niegdyś siedziba królów Polski. Teraz stał się jednym z najważniejszych muzeum w naszym kraju. Obecnie cały obiekt po wielu remontach, które spowodowane były pożarami i rozbojami jest dostępny dla zwiedzających turystów. Co takiego możemy zobaczyć na Wawelu? Uwagę najmłodszych zdecydowanie przyciągnie słynna Smocza Jama, do której już od wiosny każdego roku można wejść za odpowiednią opłatą. Jest to była siedziba legendarnego smoka wawelskiego, znanego wszystkim z legend polskich. Dla starszych widzów natomiast istnieje możliwość zwiedzania komnat zamkowych i wspaniałych wystaw. W zamku możemy znaleźć oryginalne i niepowtarzalne kolekcje namiotów. Jest to jedna z największych w Europie. Muzeum posiada ogromne zbiory obrazów, porcelany i mebli. Przewodnik dodatkowo zabierze nas na wyprawę terenową, podczas której zobaczmy wspaniały dziedziniec i wejdziemy na wysokie poziomy baszty Sandomierskiej.

Zwiedzanie Wawelu zgłębi naszą wiedzę historyczną i będzie jednocześnie wspaniałą zabawą. Jeśli szukamy pomysłu na wspólne spędzanie czasu w gronie rodzinnym, udajmy się na Wawel i wykorzystajmy ten czas na poznanie historii naszego kraju i tego wspaniałego miasta, które niegdyś było stolicą Polski.