?>

Wybieramy namiot turystyczny

namiot turystycznyUrlop zbliża się wielkimi krokami, a Ty wciąż jeszcze nie masz namiotu? Szczególnie początkujący klienci sklepów ze sprzętem turystycznym mogą mieć z tym problem. Na rynku znajdziemy bowiem ogromny wybór namiotów turystycznych w różnych przedziałach cenowych, o różnych funkcjach i odmiennym zastosowaniu. Jak wybrać odpowiedni namiot?

Przeznaczenie namiotu
Przede wszystkim powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie w jakiej sytuacji namiot będzie używany. Czy ma to być namiot kempingowy, w którym wygodnie spędzimy wakacje nad jeziorem razem z rodziną? Czy chcemy raczej wybrać się na górską pieszą wędrówkę. Wówczas przyda nam się namiot lekki i szybki do rozłożenia i złożenia. Najlepsze namioty turystyczne mają także różną wielkość w zależności od ilości osób, które mogą się w nim zmieścić.

Warunki atmosferyczne
Warto też zastanowić się na jakie warunki ma być przeznaczony nasz namiot turystyczny. Jeśli jesteśmy pewni, że będziemy podróżować z nim i spać pod nim tylko w czasie słonecznej pogody, nie musimy martwić się zbytnio o zabezpieczenie przed deszczem. Inaczej ma się sprawa w sytuacji, gdy wystawiamy się na bardziej ekstremalne warunki pogodowe. Najlepiej zakupić wtedy namiot z dodatkowym tropikiem i o większej odporności.

Trzeba też podkreślić, że przy wyborze namiotów turystycznych decydujemy się trochę na kupno tymczasowego domu. Często więc nie warto za bardzo oszczędzać. Lepiej kupić droższy namiot niż spotkać się z nieprzyjemną sytuacją już w trakcie podróży.