?>
zakopane

Wizyta w Zakopanym

Małopolska to region niezwykle atrakcyjny, jeżeli chodzi o turystykę. Chyba ciężko tak naprawdę policzyć wszystkich turystów, którzy przyjeżdżają po to, aby zobaczyć wszystkie atrakcje tego regionu. Niezwykłą moc ma w sobie Kraków, który stoi w centrum tego województwa. To jedno z lepszych miast, jeżeli chodzi o bazę wypadową do innych, mniejszych miejscowości, jakie to można znaleźć na terenie tego województwa.

Jednodniowy wypad w góry

Wizyta w Krakowie to również doskonały pretekst do tego, aby urządzić jednodniowy wypad w góry. A dokładnie do Zakopanego, który znajduje się zaledwie dwie godziny drogi od stolicy Małopolski. Z Krakowa do Zakopanego, każdego dnia jeżdżą autobusy z dworca PKS. Można z nich skorzystać, jeżeli ktoś planuje przenieść się chociaż na chwilę w góry. Aczkolwiek, dobrym pomysłem będzie wycieczka z Krakowa do Zakopanego. Je to w swojej ofercie mają biura podróży, jakie znaleźć można na terenie całego miasta lub w internecie np. seekrakow.com. Wystarczy tylko zapłacić za taki wyjazd i można stawić się w wyznaczonym dniu i o umówionej godzinie, w miejscu startowym.

zakopane

Wizyta w polskich górach

Na co dzień człowiek nie ma tak dużo czasu na to, aby zwiedzać góry. Dlatego też, jeżeli tylko ktoś odwiedza Kraków, to powinien zobaczyć Zakopane Polska. To miasto, które o każdej porze roku wygląda niezwykle urokliwie. Wiosną, latem, jesienią oraz zimą, Zakopane wygląda zupełnie inaczej. To właśnie tutaj można również poznać ten charakterystyczny klimat, którego nic nie jest w stanie zamienić. Nawet podczas takiego jednodniowego wypadu, będzie można również przekonać się o niezwykłej serdeczności górali.