?>
buty trekkingowe

W dobrych butach trekkingowych na koniec świata

Planując górskie lub leśne, wielokilometrowe wędrówki należy zadbać o odpowiedni ekwipunek. Odzież dostosowana do pogody, plecak, akcesoria i najważniejsze – obuwie trekkingowe. Dobre buty terenowe pozwolą stopom czuć się komfortowo i bezpiecznie, co sprawi, że przemierzanie szlaków stanie się czystą przyjemnością.

buty trekkingoweWybierając buty trekkingowe należy zwrócić uwagę na kilka elementów. Podstawową zasadą jest zapewnienie stabilizacji kostce. Wędrując w butach, których cholewka jest na tyle wysoka, że usztywnia staw skokowy nie ma obawy, że dojdzie do jego skręcenia. Nawet jeśli stąpa się po nierównym podłożu złożonym z kamieni, skał i korzeni ryzyko skręcenia jest minimalne.

Podeszwa butów trekkingowych powinna być wykonana przez renomowaną markę ze specjalnej mieszanki tworzyw. Dodatkowo, powinna mieć odpowiedni, głęboki bieżnik. Tylko taki zestaw cech zagwarantuje, że buty będą miały dobrą przyczepność w zróżnicowanym terenie, także podczas deszczu.

Rozmiar obuwia trekkingowego powienien być przynajmniej o jeden większy od noszonego na co dzień. Dodatkowa przestrzeń pozwoli na założenie grubszych skarpet (najlepiej z wełny lub mieszanki wełny i tworzyw sztucznych) oraz uchroni przed otarciami kiedy stopa spuchnie po długotrwałym marszu.

Aby odczuwać komfort w butach ważne jest także, żeby były wyposażone w specjalne membrany, które pozwalają stopie oddychać oraz odprowadzają wilgoć na zewnątrz.