?>

Turystyka jakiej nie znasz!

Jakie regiony Polski warto zwiedzić?

Czy są jakieś regiony w Polsce, o których można powiedzieć, że są must see? Dla każdego jest to inne miejsce. Miłośnicy historii wybiorą zniszczoną wojną Warszawę, w której na każdym rogu znajdą pamiątki po tych wydarzeniach, które zmieniły losy kraju i świata. Warszawa obfituje w muzea, co dla ich miłośników sprawia, że staje się ona jeszcze bardziej atrakcyjna. Na mapie turystycznej Polski Warszawa stanowi silny punkt. Warszawa jako stolica Polski oferuje wiele możliwości spędzenia wolnego czasu. Osoby, które wybierałyby się tam na kilka dni muszą wziąć pod uwagę, że nie mają najmniejszych szans na zobaczenie wszystkiego.

regiony Polski

Kolejnym dla wielu niezbędnym do zobaczenia miejscem w Polsce jest historyczna stolica kraju czyli Kraków. Warto zobaczyć zamek na wzgórzu wawelskim, w którym urzędowali władcy Polski. Stary rynek z sukiennicami wzbudzi ciepłe uczucia w każdym. Dla miłośników muzeów znajdzie się tu także wiele atrakcji. Fabryka emalia Schindlera, w której właściciel ratował Żydów spod niemieckiej okupacji. Kraków to nie tylko starówka, na której można spędzić długie godziny i nadal się nie znudzić, to także wzgórza okalające miasto, to także rzeka Wisła, nad którą można spędzać doskonale czas na kocyku, wpatrując się w miasto.

Mapa turystyczna Polski to w wielkiej mierze miasta. Ale miasta bezpieczne, pełne historii, pełne przyjaznych ludzi, doskonałej kuchni i wciąż rozwijającej się bazy noclegowej. W obrębie hotelarstwa i gastronomii Polska ulega nieustannemu rozwojowi. Hotele prezentują wysoką klasę, restauracje są coraz to lepsze.