?>

Trekking zimowy – sport dla każdego?

Ostatnimi czasy, coraz większą popularnością cieszą się oryginalne sporty, takie jak chociażby trekking zimowy. Czy jednak każdy może uprawiać tę dyscyplinę? Na czym konkretnie ona polega? Czy wymaga jakiegoś szczególnego przygotowania?

Wędrówka przez trudny teren

Trekking generalnie jest sportem, który polega na pokonywaniu trudnego terenu. Jeśli chodzi o trekking zimowy, polega on na pokonywaniu w rakietach śnieżnych mocno zaśnieżonych terenów. Zwykle uprawia się tę dyscyplinę w górach, jednak można także na równych terenach.

Wydaje się, że trekking zimowy w górach przeznaczony jest dla nieco bardziej doświadczonych trekkingowców. Jeśli chodzi o początkujących amatorów, lepiej aby zaczęli na płaskim terenie.

Jak się przygotować?

Na pewno przed rozpoczęciem trekkingu zimowego ważne jest przygotowanie kondycyjne. Bez dobrej kondycji po prostu nie da się uprawiać trekkingu zimowego.

Niemniej ważny od kondycji jest dobry sprzęt. Trzeba wyposażyć się między innymi w dobre rakiety śnieżne. Początkującym trekkingowcom wydaje się czasem, że poradzą sobie bez rakiet śnieżnych. Jednakże, jeśli na podłożu leży kilkanaście, albo nawet kilkadziesiąt centymetrów śniegu, nie da się po nim chodzić mając na nogach zwyczajne buty zimowe bądź trekkingowe.

Ponadto, warto jak najszybciej zakupić także plecak oraz odpowiedni strój trekkingowy. Niewątpliwie, sprzęt ma kluczowe znaczenie dla tego, jak komfortowe jest uprawianie trekkingu.