?>

Poznaj historię wódki

Wódka to trunek, który znany i lubiany jest na całym świecie. Dlatego też, doczekała się ona miejsca, które poświęcone jest jej powstaniu i produkcji, która jak się okazuje zmieniała się na przestrzeni lat. Co ciekawa z wódką wiąże się także ciekawa historia i wiele anegdot, które koniecznie trzeba poznać ze sprawdzonych źródeł. 

Kultywowanie historii alkoholu

Muzeum wódki w Warszawie to bardzo klimatyczne miejsce, które zachęca do jego odwiedzenia nie tylko zagorzałych fanów tego trunku. Już od progu wita odwiedzających ciepła atmosfera i historyczne mury, które jeszcze bardziej pozwalają przenieść się do przeszłości. Na miejscu bowiem czeka ponad 10 tysięcy eksponatów, które pochodzą z bardzo wyjątkowej i ekskluzywnej kolekcji Adama Łukawskiego i Piotra Popińskiego. To miejsce przepełnione rozmaitą ilością butelek, etykiet, zdjęć, winiet, szyldów, które szczegółowo opisują historię powstania wódki oraz to jak zmieniała się ona na przestrzeni wieków. Dodatkowo, zwiedzający ujrzą tam także wiele przedmiotów, które pochodzą z bardzo ważnych wydarzeń historycznych jak np. shaker, który był na wyposażeniu statku Queen Elizabeth. 

Wyjątkowy punkt zwiedzenia

Muzeum wódki w Warszawie dla swoich odwiedzających ma jeszcze jedną atrakcję, której próżno szukać w innych muzeach. Jest to degustacja alkoholu w restauracji. Co ciekawe, w tym miejscu można spróbować wyjątkowego, oryginalnego alkoholu, który nie tylko wybornie smakuje, ale, który przypomina alkohol produkowany sprzed kilkudziesięciu lat.