?>

Palnik turystyczny nakręcany – czy warto w niego inwestować?

Na rynku dostępnych jest tak wiele palników turystycznych, że wybór odpowiedniego może okazać się nie lada problemem. Największym zainteresowaniem cieszą się palniki gazowe. Modele nakręcane są warte uwagi, jednak mają również swoje wady. Warto się z nimi zapoznać, tak aby podjąć trafną decyzję. Palnik turystyczny w sklepie PolarSport to zakup na dłuższy czas, więc warto podejść do tematu profesjonalnie.

Zalety palników gazowych nakręcanych

Podstawową zaletą tego modelu jest niska waga, a także dość wysoki poziom wytrzymałości. Ponadto palniki nakręcane charakteryzują się wysoką efektywnością oraz wydajnością. Do podgrzania 0,5 l naczynia wystarczy mniej niż 10g gazu. Maksymalną temperaturę uzyskuje się błyskawicznie, co również jest dużym plusem. Dodatkowym atutem jest prosta i szybka obsługa. Przygotowanie palnika do użytku trwa kilkanaście sekund. Płomień można z łatwością regulować do osobistych potrzeb. Duże znaczenie mają również niewielkie wymiary po złożeniu, dzięki czemu można zmieścić produkt w każdy bagaż.

Wady palników gazowych nakręcanych

Niestety ten model palnika turystycznego sprawdza się głównie w ciepłych miesiącach. Produkt przestaje działać, gdy temperatura spada poniżej 5 stopni Celsjusza. W przypadku temperatury oscylującej na poziomie 0 można zaobserwować znaczny spadek wydajności. Minusem jest również słaba dostępność kartuszy z gazem. Jest to problem, jeśli podczas podróży okaże się, że zabrakło paliwa.