?>

Oferta Muzeum Wódki w Warszawie

Warszawa jako jedno z najpopularniejszych miejsc wśród turystów zaoferować może ogromną ilość atrakcji. Bez wątpliwości jedną z najciekawszych z nich jest Muzeum Polskiej Wódki. Muzeum położone w zabytkowym budynku Zakłady Rektyfikacji na terenie Centrum Praskiego Koneser każdego roku przyciąga zarówno rzesze przyjezdnych, jak i mieszkańców stolicy. Co może zaoferować muzeum? Odpowiedzi na te i inne pytania poniżej.

Wyjątkowe dziedzictwo

Chociaż nie dla każdego jest to powód do zadowolenia, to wódka wywarła przemożny wpływ zarówno na historię, politykę, jak i kulturę w Polsce. Oznacza to, że wódka jest nierozerwalnym elementem polskiego dziedzictwa narodowego.

Właśnie z tego powodu powstało Muzeum Wódki w Warszawie, którego celem jest promowanie zarówno tradycji, jak i kultury polskiego przemysłu alkoholowego, ze szczególnym uwzględnieniem kultury rozsądnego spożywania wódki. Czego można dowiedzieć się w muzeum?

Muzealne ekspozycje

Osoby odwiedzające muzeum będą mogły w sposób zarówno nowoczesny, jak i atrakcyjne zapoznać się z surowcami wykorzystywanymi do produkcji wódki oraz poznać proces powstawania tego wyjątkowego trunku. Warto zwrócić uwagę, że wiedza merytoryczna na temat alkoholu przekazywana jest z wykorzystaniem interaktywnych projekcji, prezentacji oraz ekspozycji.

W ich trakcie zyskuje się również niepowtarzalną możliwość poznania różnorodnych ciekawostek odnoszących się do wpływu wódki na polską kulturę czy też na politykę. Równocześnie warto zaznaczyć, że zwiedzanie muzeum byłoby niepełne, jeżeli kończyłoby się jedynie na wiedzy merytorycznej. Szczęśliwie odwiedzający muzeum mają również możliwość degustacji najlepszych polskich wódek.

Imprezy firmowe, integracyjne oraz okolicznościowe

Warto podkreślić, że obiekt składa się nie tylko z interaktywnych ekspozycji. Na terenie obiektu istnieje również kino, bar 3/4 i towarzyszący mu taras, czy też strefa VIP. W praktyce oznacza to, że Muzeum Wódki w Warszawie jest doskonałym miejscem na organizację różnorodnych eventów.

W przypadku firm warto zastanowić się nad organizacją warsztatów i szkoleń, prelekcji i pokazów czy też prezentacji i spotkań biznesowych. Pozostałe osoby mogą być zainteresowane organizacją w muzeum wyjątkowych urodzin, czy też wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego. Wszystko to sprawia, że muzeum przyciąga nie tylko turystów!

Więcej o Muzeum Wódki w Warszawie można znaleźć w tym miejscu.