?>

Najpiękniejsze zabytki Wiednia

Hostel wiedeńWiedeń to położone w Austrii jedno z najpiękniejszych miast Europy, które bardzo chętnie odwiedzane jest przez turystów z całego niemal świata. Wybierając się do Wiednia, należy koniecznie zobaczyć sztandarowe zabytki tego miasta, jednak trzeba na to poświęcić kilka dni. Z tego właśnie względu konieczne jest znalezienie noclegu, dlatego hostel w Wiedniu położony najlepiej poza ścisłym centrum miasta, to z pewnością najlepsza z propozycji.

Wiedeńskie zabytki, które koniecznie należy zobaczyć
Wiedeń słynie z przepięknych i znanych na całym świecie pałaców, dlatego koniecznie należy zobaczyć pałac Schonbrunn, który w dawnych czasach stanowił letnią rezydencję rodziny cesarskiej. Pałac posiada ponad tysiąc komnat, z czego 45 zostało udostępnionych do zwiedzania. Zespół pałacowy obejmuje nie tylko cesarski zamek, ale również park z rzeźbami, fontannami oraz innymi budowlami.

Inną dosyć ciekawą budowlą wartą zobaczenia jest również Pawilon motyli położony w samym centrum miasta, w którym można zobaczyć setki żywych i swobodnie fruwających motyli tropikalnych. W środku panują odpowiednie dla motyli warunki, aby mogły swobodnie żyć, jednak nie są one niestety zbyt komfortowe dla turystów.