?>

Najpiękniejsze trasy kolejowe na świecie – te krajobrazy Cię zachwycą

Chciałbyś kiedyś zgodnie z popularnym hasłem „Rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady”? A co powiesz na podróż nieco dalej, podczas której przepięknie i niezapomniane krajobrazy będą otaczać Cię z dosłownie każdej strony, a każdy kolejny, pokonywany kilometr będzie udowadniać jak piękna potrafi być natura. Dziś zabieramy Cię w podróż po najpiękniejszych trasach kolejowych świata, która z pewnością okaże się przydatna przy tworzeniu najbliższych planów urlopowych.

Które trasy kolejowe zapierają dech w piersiach, a które przejażdżki przypadną do gustu tylko i wyłącznie fanom mocnych wrażeń? Gdzie szukać rozkładów jazdy pociągów (https://polregio.pl/pl/rozklad-jazdy-i-mapa-polaczen/rozklad-jazdy/) przemierzających najpiękniejsze tereny? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu.

4 niezwykłe trasy kolejowe – opis, warunki oraz informacje dotyczące rozkładu jazdy pociągów

 1. Glacier Express, Szwajcaria
  Jedna z najsłynniejszych tras kolejowych świata, która spektakularnie wygląda podczas każdej pory roku, choć to przejażdżka zimową porą sprawia, że można przenieść się do iście magicznej, niemal bajkowej krainy? Takie wrażenia zapewnia Glacier Express, który podczas 7-godzinnej trasy prowadzącej z St. Moritz do Zermatt przejeżdża przez najbardziej zapierające dech w piersiach tereny. W trakcie kolejowej przeprawy z okien pociągu możesz podziwiać faunę i florę Szwajcarskiego Parku Narodowego, legendarny alpejski szczyt Matterhorn, szwajcarski Wielki Kanion – Rhine Gorge, a także rozległe doliny.

Trasa ta wpisana została na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, nic więc dziwnego, że to właśnie rozkład jazdy pociągów Glacier Express cieszy się ogromnym zainteresowaniem podróżników z całego świata.

 1. El Nariz Del Diablo, Ekwador
  Pełna wrażeń podróż dostarczająca adrenaliny? Jeżeli tak brzmi Twój wymarzony urlop, to trwająca ok. 5 godzin podróż El Nariz Del Diablo spełni Twoje wszelkie oczekiwania. Trasa biegnąca poprzez tory ułożone na wąskich półkach skalnych charakteryzuje się znacznymi różnicami wysokości na krótkich odcinkach, a całość sprawia wrażenie jakoby wisiało się tuż nad przepaścią. Poszukując rozkładów jazdy pociągów przemierzających tą trasę warto więc mieć na względzie, że jest ona zarezerwowana dla osób o mocnych nerwach.
 2. Empire Builder, USA
  Marzy Ci się roadtrip po Stanach Zjednoczonych, ale nie masz wystarczającej ilości czasu, aby zobaczyć wszystkie miejsca z Twojej listy? Być może zainteresuje Cię przejazd przez najbardziej znaną trasę kolejową USA, a więc Empire Builder, której długość wynosi niebagatela 3600 km, a więc dokładnie tyle ile wynosi odległość od Chicago (skąd wyrusza pociąg) do Seattle oraz Portland.

Szlak biegnący przez aż 7 stanów, prerię, pasma Gór Skalistych i Kaskadowych, dorzecze Missisipi oraz Park Narodowy Glacier bez wątpienia można zaliczyć do grona urozmaiconych, a fakt, że trasa zaplanowana jest tak, aby w ciągu dnia przejeżdżać przez najbardziej atrakcyjne plenery jest bardzo dobrą wiadomością dla wszystkich tych, którzy nie chcieliby ominąć żadnych atrakcji. Tych podczas 46-godzinnej podróży pociągiem z wagonami sypialnianymi, wagonem restauracyjnym i wagonem widokowym z pewnością nie będzie brakować.

 1. Blue Train, RPA
  Wyprawa pociągiem, który z powodzeniem mógłby konkurować z Orient Expressem, ale w bardziej egzotycznych okolicznościach przyrody? Taką propozycją jest właśnie Blue Train, a więc luksusowy południowoafrykański pociąg kursujący raz w tygodniu na trasie pomiędzy Kapsztadem a Pretorią.

Zajmująca 28 godzin podróż odbywa się w iście ekskluzywnych warunkach – na podróżujących czekają dwa rodzaje pokojów w kategorii deluxe z podwójnymi łóżkami, złoconą armaturą, wanną, telefonem, Wi-Fi, klimatyzacją oraz ogrzewaniem podłogowym. Ponadto w pociągu, którego wystrój jest pięknym przykładem stylu kolonialnego znaleźć można także wagon klubowy z barem, wagon restauracyjny oraz wagon widokowy. Rozkład jazdy pociągów wraz z biletami znaleźć można m.in. w Internecie.