?>

Najlepsza bielizna termoaktywna do trekkingu

bielizna-termoaktywna

Obecnie coraz popularniejszym elementem odzieży sportowej jest bielizna termoaktywna wykonana z wełny merynosowej. Cechuje się ona innymi właściwościami, niż bielizna syntetyczna i posiada wiele zalet. Przede wszystkim wyróżnia ją zdolność termoregulacji, ponieważ włókna tego materiału reagują na zmiany temperatury w otoczeniu, przez co ulegają skręcaniu i są w stanie zachować więcej ciepła. Dzięki temu kiedy na zewnątrz jest bardzo zimno, dobra bielizna termoaktywna może lepiej ogrzewać.  

Wełna merynosowa doskonale wchłania wilgoć, dzięki czemu możliwe jest utrzymanie jej z dala od skóry. W przeciwieństwie do syntetycznej, taka bielizna termoaktywna nie musi ściśle przylegać do ciała. Do jej produkcji stosuje się wyłącznie długie i cienkie włókna wełny merynosowej, dzięki czemu użytkowanie bielizny jest wygodne i komfortowe dla skóry. Dodatkową zaletą są naturalne, antybakteryjne właściwości wełny merynosowej, dzięki czemu bielizny termoaktywnej nie trzeba w żaden sposób impregnować.

Wełna merynosowa jest w stanie bardzo długo zachować swoją świeżość, dzięki czemu lepiej nadaje się do uprawiania aktywności o umiarkowanej oraz niskiej intensywności, na przykład spacerów po górach oraz trekkingu w różnych warunkach. Warunki termiczne pozwalają na stosowanie wełnianej bielizny termoaktywnej posiadającej zróżnicowaną gramaturę, co dodatkowo zwiększa jej uniwersalność oraz praktyczność.