?>

Magnezja – jak nadać sobie odwagi?

Magnezja to produkt znany każdemu miłośnikowi górskich wspinaczek. Nie tylko zwiększa przyczepność dłoni do skał, ale również zwiększa pewność chwytu. Ponadto niweluje pocenie się dłoni, które mogłoby spowodować ich ślizganie się. Magnezja stosowana jest nie tylko na naturalnych skałach, ale również sztucznych skałkach wspinaczkowych. Oczywiście musimy dowiedzieć się, czy w danym miejscu nie ma zakazu stosowania tego preparatu. Jest to zjawisko dość często spotykane.

Siła tkwi w psychice
Stosowanie magnezji niesie za sobą wiele zalet, jednak warto również wspomnieć o jej wpływie na ludzką psychikę. Mając w zanadrzu preparat, można poczuć się spokojnym i bezpiecznym. Nawet najcięższe warunki nie robią na nas wrażenia, ponieważ w każdej chwili możemy sięgnąć po produkt zwiększający przyczepność. Podświadomie jesteśmy przekonani, że złapiemy się nawet najmniejszych skał. Oczywiście może to działać również w drugą stronę. Jeśli nie będziemy mieć magnezji przy sobie, możemy poczuć niepokój i dyskomfort.

Można spotkać się z opinią, że zdobywanie szczytów przy użyciu magnezji nie jest uczciwe. Dla wielu osób jest to zbędne ułatwienie, które zmniejsza rangę osiągnięcia. Warto trzymać się własnych przekonań. Jeśli preparat to nasza droga do sukcesu i poprawy wyników, to nie ma w tym nic złego. Biały proszek pozwala nam zdobyć wysokości, których nigdy byśmy się nie podjęli.