?>

Krótkofalówka – wady i zalety

Prawdopodobnie każdy doskonale wie, czym jest i jak mniej więcej działa krótkofalówka. Jest to w końcu jedno z częstszych wspomnień z dzieciństwa, gdy porozumiewało się z przyjaciółmi prostymi, dziecięcymi modelami tych urządzeń. Jak się okazuje, nowoczesne modele nadal są w użyciu, a to za sprawą ich naprawdę ciekawych zalet.

Jakie są zalety krótkofalówek?

Z jakiego powodu krótkofalówki w dalszym ciągu cieszą się tak dużą popularnością? Co sprawia, że dziś, gdy każdy ma w kieszeni telefon służący do tego samego, krótkofalówka cały czas jest tak popularna?
Przede wszystkim zauważyć tu trzeba to, że krótkofalówka jest urządzeniem pozwalającym porozumiewać się na znaczne odległości bez połączenia z żadną siecią. Nie ma więc konieczności opłacania żadnego abonamentu. Co więcej, połączenia są w pełni darmowe.
Dzięki temu, że krótkofalówka działa na ogólnodostępnym paśmie radiowym, może być wykorzystywana w każdych warunkach i miejscach. Często jest więc jedynym sposobem na komunikację, ponieważ sieć komórkowa nadal nie działa w każdym miejscu kraju.

Czy krótkofalówki mają jakieś wady?

Rzecz jasna krótkofalówka nie jest urządzeniem pozbawionym wad. Przede wszystkim zauważyć trzeba, że ma ona dość ograniczony zasięg. Najczęściej oferowane w sklepach modele są w stanie osiągnąć zasięg do 5 kilometrów, lecz znaleźć można także profesjonalne sprzęty z zasięgiem do 10 kilometrów. Innego typu dużą wadą jest to, że jest to urządzenie, które zużywa dość dużo energii, więc szybko się rozładowuje. Zobacz: https://www.hobby4men.com/gadzety-i-elektronika/krotkofalowki.html