?>

Kraków zimą – jeszcze piękniejszy niż zwykle!

noclegi KrakówWiększość turystów zimą na cele swoich podróży obiera miejscowości górskie, taki jak Zakopane, Szczyrk czy Krynica-Zdrój, niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, co do zaoferowania mają w zimie miasta, które są oddalone od gór. Konkurować ze stokami narciarskimi nie jest łatwo — Kraków daje jednak radę!

Rynek — w zimie jeszcze piękniejszy!

Kraków warto odwiedzić szczególnie w okresie świątecznym, to wtedy większość zabytków takich jak Wawel, Kościół Mariacki czy Stare Miasto przybiera cudowny wygląd — piękne iluminacje świąteczne podkreślają cudowny klimat tego miasta. Spacer uliczkami Krakowa w zimie to cudowne i jedyne w swoim rodzaju przeżyciem — klimatyczne kawiarenki oraz restauracje kuszą swoim wystrojem, a nie bez znaczenia jest fakt, że niższe obłożenie w sezonie zimowym przekłada się również na korzystniejsze ceny, jeżeli więc komuś potrzebne są noclegi Kraków w miesiącach zimowych dysponuje sporą ilością wolnych miejsc i ze znalezieniem miejsca do spania nie powinno być żadnego problemu.

Świąteczne klimaty

Na szczególną uwagę w okresie zimowym zasługuje w Krakowie konkurs szopek organizowany już od 1937 roku, ze względu na to, że może w nim wziąć udział praktycznie każdy, co roku można tam zobaczyć prawdziwe dzieła sztuki. Dla dzieci niebywałą atrakcją będzie oczywiście żywa szopka wystawiana przez franciszkanów!

Kraków to miasto, które ma zaoferowania bardzo wiele i to nie tylko w okresie letnim, warto go odwiedzić również zimą!