?>

Kraków i jego okolice

Będąc w Krakowie z pewnością na liście do zwiedzania znajduje się Wawel bądź Sukiennice. Warto jednak poszukać miejsc, które niekoniecznie są bardzo popularne, mimo to na swój sposób piękne. W artykule znajdą się informacje o wyjątkowych miejscach w Krakowie oraz tych, co mieszczą się okolicach i które są warte zwiedzenia.

Kopiec Kościuszki

Kraków posiada kilka kopców, w tym Kopiec Kościuszki który nie jest dość popularnym i obleganym miejscem. Jest on zdecydowanie najwyższy i największy od wszystkich innych kopców, co za tym idzie z jego szczytu widać prawie całe miasto! Jest położony obok Lasu Wolskiego, dzięki czemu ma się ścisły kontakt z naturą i spokój od społecznego zgiełku. Wycieczka jest dość wymagająca, dlatego warto zaopatrzyć się w wygodne obuwie.

Zakrzówek

Ten piękny kamieniołom znajduje się niedaleko Dębników, wystarczy wsiąść w tramwaj i po kilku minutach ma się przed sobą niesamowicie malownicze miejsce z pięknym jeziorem wzbogaconym dookoła gęstym lasem. Miejsce jest własnością prywatną, dodatkowo jest ogrodzony, jednak to z powodu osób, którzy zachowywali się bezmyślnie co skutkowało tragicznymi wypadkami. Mimo tego dosyć łatwo znaleźć tam przejście, jednak bezpieczniej będzie, jeżeli nie zabierzemy tam dzieci.

Beskid Makowski i Schronisko na Kudłaczach

Oba miejsca znajdują się w południowych okolicach Krakowa. Nie każdy w nim był, nie każdy o nim słyszał, mimo to powinien wiedzieć o Pcimiu! Wiele turystów skusił oazą spokoju, relaksem i bliskością z naturą. Dodatkowo można wyruszyć do najniżej położonego schroniska w Polsce – Schronisko PTTK na Kudłaczach (zaledwie 730 m n.p.m.).Tyle wystarczy, by można było się wyłożyć się na polanie i poczuć górski klimat z widokiem na Beskid Wyspowy.

Auschwitz tour – warto zobaczyć?

Jeżeli ktoś jest nieopodal okolic Krakowa, powinien zobaczyć obóz Auschwitz Birkenau, który znajduje się w Oświęcimiu. Jest to zaledwie godzina drogi, a wspomnienia stamtąd pozostaną na całe życie. Jednakże nie powinno się tego traktować jako pewien rodzaj wycieczki, a należyty obowiązek. Jest to miejsce zagłady wielu ludzi, którzy nie zasłużyli na śmierć, mimo to teraz należy im się hołd. Warto zaplanować zwiedzanie tego obozu i zobaczyć jego historię na własne oczy. https://www.seekrakow.com/en/auschwitz-birkenau/