?>

Kopiec Kościuszki

tani nocleg KrakówKraków oprócz wielu zabytkowych budynków posiada również kopce. Najpopularniejszym jest oczywiście ten poświęcony Kościuszce. Kopiec został usypany w latach 1820 – 1823, czyli zaledwie kilka lat po śmierci naczelnika powstania. Powstał właśnie w tym miejscu ze względu na liczne związki bohatera narodowego z tym miastem.

Zwiedzanie kopca

Aby odpowiednio zaplanować całą wycieczkę, należy zadbać o nocleg. Kraków dysponuje wieloma interesującymi miejscami, przez co na zwiedzanie warto poświęcić kilka dni. Jednak, jeżeli chodzi o tani nocleg w Krakowie, to jest to miasto, które posiada bardzo szeroką w tym zakresie ofertą.

Sam kopiec Kościuszki stał się jednym z symboli miasta. Obecnie zwiedzanie wymaga zakupienia biletu, który upoważnia również do zapoznania się z wystawami umieszczonymi na tym terenie. Warto wiedzieć, że w skład kompleksu wchodzi również austriacki fort. To właśnie w nim znajdują się wystawy poświęcone znanym mieszkańcom Krakowa. W miejscu tym znajduje się np. figura woskowa Jana Matejki naturalnej wielkości. Oczywiście znajdziemy tam również muzeum poświęcone Kościuszce.

Z kopca rozciąga się imponujący widok na miasto oraz na kopiec poświęcony Józefowi Piłsudskiemu. Podejście na szczyt, mimo iż wybrukowane, jest stosunkowo ostre. Jednak widok rekompensuje wszystkie trudy związane ze wspinaczką.

Kopiec ten jest jednym z symboli Krakowa. Zwiedzając to miasto, nie można zapomnieć również o tym punkcie.