?>

Kiedy można zrobić kurs żeglarski?

Nie da się ukryć, że coraz więcej osób wsiada na łódkę po raz pierwszy w sposób zamierzony czy przypadkiem. Z czasem dla części osób żeglarstwo staje się pasją życia. Niestety wciąż istnieje przekonanie, że uzyskanie uprawnień żeglarskich to coś niezwykle trudnego i wymaga dużego doświadczenia. Otóż nic mylnego. Uprawnienia żeglarskie może nawet zdobyć bardzo młody człowiek.

Kiedy można zacząć kurs żeglarski?


Sezon dla kursantów zazwyczaj zaczyna się wczesną wiosną, a kończy się późną jesienią. Należy zaznaczyć, że kursy odbywające się w okresie urlopowym są dużo droższe niż na początku oraz pod koniec sezonu. W okresie urlopowym temperatury są niskie, aczkolwiek w tym czasie kursy żeglarskie mogą także sprawiać dużo przyjemności.

Każde szkolenie żeglarskie zawsze zakończone jest egzaminem. Zatem kursantom, którzy zdają egzamin, wydawane są uprawnienia żeglarskie. Trzeba pamiętać, że uprawnienia żeglarskie wiążą się z posiadaniem odpowiednich umiejętności w zakresie żeglarstwa.

Co może żeglarz posiadający uprawnienia żeglarskie?


W celu otrzymania uprawnień żeglarskich niezbędne jest ukończenie 14 roku życia oraz zdanie egzaminu teoretycznego oraz praktycznego. Co więcej, nie jest wymagane ukończenie kursu żeglarskiego. Mimo tego zalecane jest nawet osobom posiadającym doświadczenie udać się na kurs po to, aby uzupełnić wiedzę teoretyczną. Osoba posiadająca uprawnienia żeglarskie może prowadzić jacht żaglowy z pomocniczym napędem mechanicznym lub bez oraz jachty bez kadłuba o długości 12 metrów.

Szkolenia żeglarskie tylko w ośrodku Fairwinds