?>

Jazda na nartach dla najmłodszych

nartyCoraz większą popularnością cieszy się w ostatnich latach jazda na nartach. Coraz więcej rodzin spędza zimowy wypoczynek aktywnie, szusując po zagranicznych albo krajowych stokach. Wielu rodziców zastanawia się, kiedy i w jaki sposób zacząć naukę jazdy na nartach u najmłodszych pociech.

Nauka jazdy na nartach zalecana jest dla dzieci, które ukończyły cztery lata. Dwulatek czy trzylatek może jednak spokojnie oswajać się z atmosferą gór i stoku, bawiąc się z rodzicami na śniegu.

Jeśli rodzice boją się, że ucząc dziecko na własną rękę wyrobią w nim szkodliwe i nieprawidłowe nawyki, mogą spokojnie i bez obaw poświęcić pociechę profesjonalistom. Praktycznie w każdym górskim kurorcie działają przedszkola narciarskie, w którym najmłodsze maluchy pod opieką instruktorów mogą szkolić swoje umiejętności.

Nauka jazdy na nartach dla dzieci odbywa się w specyficzny sposób. Nie są to tylko suche ćwiczenia techniczne, instruktorzy starają się zainteresować maluchy, łącząc naukę ze świetną zabawą w grupie i współzawodnictwem.

Co ważne, maluchy w przedszkolach narciarskich trenują na łagodnych stokach, osłoniętych przed wiatrem i zupełnie bezpiecznych.

Podsumowując, wyrobienie w dziecku odpowiednich nawyków na stoku z pewnością pozytywnie wpłynie na jego umiejętności późniejszej, dorosłej jazdy na nartach. Miłość do aktywności fizycznej nie przemija z wiekiem, dlatego warto zaszczepić ją już w młodym wieku.