?>

Jakie rękawice taktyczne wybrać?

Odzież oraz dodatkowe akcesoria stosowane w militariach mają przede wszystkim za zadanie chronić ciało przed uszkodzeniem. Dlatego bardzo ważne jest, aby wybierać takie rozwiązania, które zapewnią bezpieczeństwo oraz nie będą krępować ruchów. Rękawice pełnią szczególną rolę, ponieważ muszą być idealnie dopasowane do dłoni i nie ograniczyć swobody poruszania palcami.

Istotne elementy budowy rękawic taktycznych

Rękawice taktyczne (https://www.hobby4men.com/odziez-i-obuwie/rekawiczki.html) muszą spełnić dwie funkcję i cała ich budowa jest do tego dopasowana. Pierwszym zadaniem jest ochrona skóry dłoni. Dlatego rękawice posiadają dodatkowe zabezpieczenia na przykład zapięcie przy nadgarstku i podwójny materiał w newralgicznych miejscach. Drugim ich zadaniem jest zapewnienie pełnej swobody ruchów. Rękawica nie może przeszkadzać w obsłudze broni oraz innych elementów wyposażenia. Nie powinny więc być zbyt grube lub sztywne.

W jakich sytuacjach konieczne jest posiadanie rękawic?

Rękawice są stałym elementem ekwipunku. Podczas militarnych, hobbystycznych wypraw do lasu może zajść konieczność przedzierania się przez krzaki lub wspinaczki na drzewo, łatwo sobie wyobrazić, że nie zabezpieczone w takiej sytuacji dłonie bardzo łatwo ulegną zadrapaniom. W warunkach ćwiczeń wojskowych nigdy nie można mieć pewności, czy nie nastąpi konieczność wybicia szyby lub czy nie będzie przypadkowego kontaktu z odłamkami szkła. Poranione dłonie nie pozwolą na dalsze uczestniczenie w zajęciach.

Skóra czy tkaniny z włókien sztucznych?

Rękawice produkowane są z różnych materiałów. Wybór w dużym stopniu będzie zależał od właściciela. Niektórzy zdecydowanie wolą akcesoria wykonane ze skóry, ponieważ wyglądają elegancko i bardzo tradycyjnie. Jednak nowoczesne materiały syntetyczne wykorzystywane do profesjonalnego wyposażenia żołnierzy mają wiele niezaprzeczalnych zalet. Przede wszystkim są niezwykle wytrzymałe na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Dodatkowo rękawice mogą być zaopatrzone w dodatkowe wkładki, które w jeszcze większym stopniu wpłyną na bezpieczeństwo dłoni.

Rękawice z palcami, czy bez?

Wiele osób zastanawia się, czy rękawice taktyczne musza mieć w całości zabudowane palce? Odpowiedź będzie zależała od tego do jakich czynności będą używane. Jeśli mają to być tylko rękawice przeznaczone na amatorskie strzelanie na strzelnicy, to można zdecydować się na wersję bez ochrony palców. Na strzelnicy istnieje stosunkowo małe zagrożenie uszkodzenia dłoni. Rękawice mają przede wszystkim zwiększyć komfort trzymania broni i zapobiec nieprzyjemnemu kontaktowi metalu ze skóra.