?>
radiooperator src

Jak zostać radiooperatorem src?

Kurs radiooperatora SRC to rozwiązanie dla wielu osób, które pragną nabyć uprawnienia radiooperatora i poznać procedury panujące w eterze. Okazuje się, że od tego zależy nie tylko nasz komfort, lecz także bezpieczeństwo podczas żeglugi. Po kursie przystępuje się do egzaminu SRC. Jakie zalety ma takie szkolenie? Czym się wyróżnia? Dla kogo jest przeznaczone?

Kurs SRC

Pamiętajmy o tym, że na każdym jachcie z radiostacją powinna znajdować się chociaż jedna osoba z uprawnieniami do obsługi takiego sprzętu. Licencja radiooperatora SRC to dokument niezbędny także do czarteru jachtu. W składzie załogi zatem za każdym razem znajduje się certyfikowany radiooperator SRC. Kurs SRC najczęściej jest szkoleniem trwającym jeden dzień. Ma on za zadanie przygotować uczestników do egzaminu przed komisją Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Terminy kursów są planowane tak, aby wiązały się z harmonogramem sesji egzaminacyjnych w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej. 

radiooperator src

Radiooperator SRC

Korzystając z kursu radiooperatora SRC, z pewnością nauczymy się wielu nowych rzeczy. Zazwyczaj w skład kursu wchodzą:

  • praktyczne ćwiczenia z radiostacjami,
  • szkolenia teoretyczne zgodnie z programem,
  • pakiety szkoleniowe, np. zestaw testów do samodzielnego wypełnienia,
  • dodatkowe materiały dla uczestników typu wzory komunikatów, skrypt w języku polskim, polsko-angielski słowniczek VHF itp. 

Nowoczesne kursy tego typu opierają się na wykorzystaniu innowacyjnych technologii i doświadczenia danych osób. W tym przypadku można liczyć na fachowe wsparcie na każdym etapie nauki.