?>

Jak wybrać plecak na wycieczkę w góry?

Warto mieć świadomość, że plecak jest jednym z bardziej istotnych produktów na wycieczkę w góry. Produkt ten będzie bowiem przechowywał na ten czas użytkownikowi inne istotne elementy. Na co zatem powinno się zwrócić szczególną uwagę przy wyborze plecaka na górską wyprawę?

Funkcjonalność

Plecak nie powinien być dużych rozmiarów, nie oznacza to jednocześnie, że ma być niepraktyczny. Trzeba mieć świadomość, że nawet mniejszy plecak może być nie tylko pakowny, ale powinno się w nim zmieścić zdecydowanie więcej produktów niż mogłoby się wcześniej wydawać. Doskonałym przykładem może być fjallraven kanken plecak. Należy również zdawać sobie sprawę, że produkty, które nie zmieszczą się do głównej komory powinno się bez żadnego problemu zapakować do mniejszych kieszonek czy zamocować linkami lub odpowiednimi zatrzaskami na zewnątrz. Należy również pamiętać, że po zapakowaniu użytkownik powinien mieć bardzo łatwy dostęp do wszystkich produktów. 

Waga

Trzeba także pamiętać, że wybór plecaka na wycieczkę lub wyprawę górską zawsze powinien być kompromisem między jakością systemu nośnego a wagą. Warto mieć świadomość, że bardzo dobry system nośny będzie musiał mieć odpowiednią wagę. Nie można zatem spodziewać się, że ultralekki plecak będzie perfekcyjnie leżał na plecach. Należy sobie uświadomić, że im więcej produktów zostanie wpakowanych do danego plecaka, tym będzie on masywniejszy. Warto wiedzieć, że czasami zdarza się, że cięższy plecak będzie się użytkownikowi nosiło zdecydowanie lepiej niż lekki. Przykładem może być fjallraven kanken plecak.

Plecaki Fjallraven Kanken można nabyć pod adresem: https://www.polarsport.pl/plecak-fjallraven-kanken-0.html