?>
kurtki przeciwdeszczowe nieprzemakalne

Jak skompletować garderobę dla osób aktywnych?

Z roku na rok można zaobserwować trend pokazujący, że coraz więcej osób interesuje się aktywnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Jeszcze kilkanaście lat temu największą popularnością cieszyło się plażowanie i tak zwany bierny wypoczynek. Obecnie, na każdym kroku można spotkać biegaczy czy osoby jeżdżące na rowerze. Dużą popularnością cieszą się także wycieczki górskie oraz eksploracja podmiejskich terenów. Wiele osób zadaje sobie pytanie o to, jaką garderobę skompletować do aktywności?

Co sport – to inne ubrania

kurtki przeciwdeszczowe nieprzemakalneJedna grupa osób, to zwolennicy teorii mówiącej o tym, że do każdej dyscypliny sportowej trzeba mieć dedykowaną odzież. Oznacza to, że inne spodenki będą do jazdy na rowerze, a inne do biegania. Również podkoszulek powinien być odmienny. Dzięki odzieży dedykowanej można się cieszyć nieco większym komfortem, jednak jest to dosyć duży wydatek.

Wiele sportów – jedno ubranie

Z kolei druga grupa osób jest przekonana o tym, że do uprawiania sportu na poziomie amatorskim wystarczy jeden komplet ubrań. Luźne spodnie, bawełniana koszulka i sportowe buty. Nie może zabraknąć również kurtki przeciwdeszczowej. Jeżeli chodzi o kurtki przeciwdeszczowe, to tu jest największa różnica, bo wyroby dla biegaczy są lekkie i cienkie, z kolei kurtki przeciwdeszczowe na wyprawy górskie cechują się dużo większą wytrzymałością. Każdy indywidualnie powinien rozważyć, czy wystarczy mu jeden komplet uniwersalnych ubrań czy będzie inwestował w dedykowaną odzież do konkretnej dyscypliny sportu.