?>
wyprawa pod namiot

Jak się przygotować na wyprawę pod namiot?

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Jest to najlepszy moment, by zaplanować, jak chcemy wypocząć tego lata. A może tak wakacje pod namiotem?

Wakacje pod namiotem to u wielu osób jedno z najwspanialszych wspomnień dzieciństwa. Powrót do tej formy wypoczynku może przynieść wiele radości i niezapomniane wspomnienia. Jak przygotować się do takich wakacji?

Namiot to podstawa

Chcąc wygodnie spędzić wakacje, warto udać się do sklepu turystycznego i zaopatrzyć się w odpowiedni namiot. Wbrew pozorom nie jest to takie proste. Producenci oferują bardzo dużą gamę namiotów, które są przygotowane pod konkretne, bardzo różne wymagania.

Namioty dzielą się na dwuspadowe, tunelowe oraz tzw. igloo. Najmniej funkcjonalne są namioty dwuspadowe. Przeważnie są dosyć ciężkie, a ich rozłożenie zajmuje sporo czasu. Namioty tunelowe mają bardzo dobrą wentylację i są dosyć stabilne. Namioty igloo oparte są na budowie pałąkowej. Dzielą się na jedno-, dwu-, i więcej pałąkowe.

Który z tych namiotów wybrać? Jest to zależne od tego, czy biwakowanie będzie odbywało się w jednym miejscu, czy może będziecie przenosić się i dźwigać namioty na plecach. Ważna jest też ilość osób, która pojedzie pod namiot oraz czas, który macie zamiar tam spędzić.

Wszystkie te wątpliwości pomoże rozwiać sklep turystyczny, w którym można zweryfikować swoje zapotrzebowanie i dobrać sprzęt odpowiedni do warunków, w jakich będziecie wypoczywać.