?>

Fabryka Schindlera – Muzeum Krakowa

Jest wiele pięknych miejsc w Polsce, które warto odwiedzić nie tylko podczas wakacji, ale też w ciągu roku. Kraków to jedno z tych miast, które idealnie nadaje się na wypad weekendowy z rodziną lub przyjaciółmi. Oprócz obowiązkowych punktów, które trzeba zwiedzić – warto zajrzeć także do Muzeów, które zachwycą swoimi zbiorami, ciekawą historią oraz niepowtarzalnym klimatem. Jakie muzeum zdecydowanie warto odwiedzić będąc w Krakowie?

Schindler’s factory


Fabryka Schindlera to Muzeum w Krakowie, które umożliwia zarówno wizyty indywidualne, jak i grupowe (po wcześniejszej rezerwacji). W tym miejscu, każdy odwiedzający dowie się, co przeżyli polscy obywatele, którzy znajdowali się pod okupacją hitlerowską. Wiele cennych informacji o II Wojnie Światowej oraz o trudnym życiu w tych czasach – to zdecydowanie trudne, aczkolwiek ważne doświadczenie, dla każdego, kto się tam uda.

Jak działa obecnie Schindler’s factory?


Udając się do Fabryki Shindlera, warto wcześniej dokonać rezerwacji telefonicznej lub internetowej. Następnie można zakupić bilety przez internet, jednak trzeba pamiętać o ich papierowej wersji, która wymagana jest na miejscu. Zwiedzający powinni nastawić się na sporą dawkę emocji podczas 1,5 godzinnego zwiedzania. Warto skorzystać także z profesjonalnego przewodnika, który przybliży historię tego miejsca oraz podzieli się cennymi, wartościowymi informacjami, których nie spotka się w podręcznikach szkolnych. https://www.seekrakow.com/en/schindlers-factory-guided-tour/