?>

Dlaczego warto odwiedzić kopalnie soli w Krakowie?

Salt mine Kraków to jedna z najczęściej wymawianych przez zagranicznych turystów fraz. Nic dziwnego, w końcu kopalnia soli w położnej niedaleko Wieliczce, to wpisany na listę UNESCO obiekt, który zaliczany jest również do jednego z siedmiu cudów polski. Dlaczego jednak konkretnie wato odwiedzić to miejsce?

Nieco historii

Kopalnia soli w Wieliczce swoją historię jako miejsce wydobycia soli rozpoczęło nawet 3 tys. lat p.n.e. Na taki właśnie czas określa się znalezione na miejscu artefakty i obiekty archeologiczne. Od tego czasu miejsce to jest użytkowane w bardzo zaawansowany sposób, a następujący po sobie polscy królowie dokładali tu kolejną cegiełkę do rozwoju tego miejsca.

Najważniejsze powody, dla których odwiedzić salt mine Kraków

Jak zatem łatwo się zorientować odwiedzając kopalnie soli w Wieliczce, ma się do czynienia z jednym z najstarszych obiektów historycznych w Polsce w ogóle. Ma on wręcz bezcenną wartość kulturalną i historyczną, ponieważ towarzyszy państwu polskiemu właściwie od dnia jego narodzin.
Wizyta w tym miejscu to oprócz samych walorów edukacyjnych i naukowych, również po prostu niezwykłe doznanie duchowe. Piękne komory, podziemne jeziora, czy też wykonane z soli całe komnaty z kaplicą św. Kingi na czele, to miejsca, które zwyczajnie trzeba zobaczyć. Nic zatem dziwnego, że jest to jedno z najchętniej odwiedzany miejsc w całej Polsce przez zagranicznych turystów. Szacuje się, że aż ponad połowa gości jest z zagranicy. https://www.seekrakow.com/en/wieliczka-salt-mine/