?>

Czym się kierować, wybierając buty górskie?

buty-gorskiePodróże to jedna z najbardziej lubianych form spędzania czasu wolnego. Mamy wtedy szansę oderwać się od codzienności, zrelaksować, być bliżej natury. Wielu z nas każdą wolną chwilę najchętniej spędzałoby w górach – to właśnie tam jeździmy na wakacje oraz w długie weekendy, żeby na górskim szlaku odzyskać dobre samopoczucie. Zanim jednak wyruszymy w góry, powinniśmy przyjrzeć się swojej garderobie i skomponować właściwy strój – nawet jeśli nie planujemy wspinaczki ani zdobywania najwyższych szczytów, a jedynie spacer najłatwiejszym szlakiem. Podstawą, jeśli chodzi o góry, są solidne buty górskie. Jakie kryteria powinny one spełniać?

Obuwie na górski szlak. Jak powinno wyglądać?Właściwe buty to w górach konieczność. Musimy pamiętać, że panują tam specyficzne warunki (nierówności terenu, wystające gałęzie czy kamienie, skały), więc poruszanie się w balerinach czy sandałach to wielka nieodpowiedzialność. Mając na sobie obuwie, które zwyczajowo nosimy w mieście, narażamy się nie tylko na niewygodę, ale przede wszystkim ryzykujemy, że może nam się przydarzyć wypadek. Możemy się poślizgnąć, wywrócić albo skręcić sobie nogę.

Wyruszając na szlak, powinniśmy zaopatrzyć się w profesjonalne buty górskie. Butami górskimi możemy nazwać te, które zaprojektowano specjalnie z myślą o wyprawach w góry: z solidną, antypoślizgową podeszwą, wykonane z naturalnych, przewiewnych materiałów, dobrze chroniące stopę przed urazami mechanicznymi.