?>
Czym kierować się przy wyborze peleryny przeciwdeszczowej?

Czym kierować się przy wyborze peleryny przeciwdeszczowej?

Peleryna przeciwdeszczowa jest idealną częścią garderoby na złą pogodę. Taka peleryna ochroni przed mżawka, deszczem i burzą. Ważne zawsze jest by wybrać odpowiednią pelerynę. Gdy dobór jej, do danej sytuacji, będzie strzałem w dziesiątkę, wtedy można mieć gwarancję, że się nie zmoknie.

Rodzaje peleryn

Choć peleryna przeciwdeszczowa nie jest już tak popularna jak kiedyś, to jednak producenci wciąż proponują różne jej fasony. Nadal jest to część specjalistycznej garderoby i bardzo często jest ona wykorzystywana przez osoby, które czynnie przebywają na świeżym powietrzu.

W ofercie producentów peleryn przeciwdeszczowych można znaleźć następujące peleryny:

– peleryny foliowe,
– nylonowe,
– przeciwdeszczowe z kapturem,
– ponczo,
– peleryny przeznaczone na wycieczki w góry,
– peleryny przeznaczone na wycieczki rowerowe.
Ponadto peleryny noszą myśliwi, sportowcy i osoby pracujące na świeżym powietrzu, na przykład leśnicy.

Czym charakteryzuje się dobra peleryna przeciwdeszczowa?

Każda peleryna chroniąca przed deszczem powinna być wykonana z materiału wodoodpornego i przepuszczającego powietrze. Peleryna nie powinna się brudzić, być łatwa do utrzymania w czystości i szybko schnąć. W dużej mierze wygodna peleryna przeciwdeszczowa musi dać łatwo się nałożyć i łatwo się zdjąć oraz nie powinna krępować ruchów osobie, która ją nosi.

Tego typu peleryny chronią przed deszczem i sprawiają, że można w nich spokojnie jeździć na rowerze, wędrować, pracować i wspinać się po górach, nie narażając się na zmoknięcie.