?>
namiot 4 osobowy

Czy namiot 4 osobowy to nie przesada?

Rynek turystyczny jest niezwykle bogaty. Bez trudu można kupić sprzęt, który pozwoli na samotne wysokogórskie wspinaczki ale również rodzinne wyjazdy na biwak. Jak w tym bogactwie towarów wybrać chociażby odpowiedni namiot?

Lepiej mniejszy, czy większy?

namiot 4 osobowyNamiot jest kluczowym elementem wyposażenia podczas wypraw oraz biwaków. Zapewnia bezpieczną przystań, schronienie oraz miejsce do spania. Z tego powodu zalecane jest, aby wyborowi namiotu poświęcić dłuższą chwilę.

Jeśli podróżujemy sami, warto jest rozważyć zakup namiotu 2 osobowego. Będzie to nadal niewielkich rozmiarów namiot, który nie będzie przesadnie ciężki i uciążliwy w transporcie, a w zamian dostaniemy więcej przestronności i wygody. Analogicznie w przypadku podróżowania w parze, warto jest rozważyć namiot 4 osobowy. Druga sypialnia w którą będzie wyposażony może pełnić rolę magazynu, suszarni, lub też oczywiście sypialni jeśli nasz partner lub partnerka w podróży zechce przyzwoicie wyciągnąć wszystkie kończyny podczas snu. Namiot 4 osobowy jest co prawda nieco cięższy niż jego 2 osobowa wersja, jednak nie na tyle, aby skreślać go z naszej potencjalnej listy.

Jeśli podróż będzie przebiegać na zasadzie częstej zmiany miejsca biwakowania, rozważenie wersji 4 lub 2 osobowej jest zasadne. W końcu to dodatkowe kilogramy na plecach i kłopoty związane z rozbijaniem. Jeśli jednak biwakowanie będzie przez większość czasu odbywało się w jednym miejscu, namiot 4 osobowy będzie idealny.