?>

Czy bilet miesięczny rzeczywiście jest tańszym rozwiązaniem?

Podróżowanie komunikacją miejską tak naprawdę wpisało się już na stałe w codzienność niektórych z nas. Coraz chętniej decydujemy się na podróże komunikacja miejską, nawet zamiast podróży samochodem. Nie da się bowiem ukryć, że przy obecnych cenach benzyny, posiadanie i codzienne dojazdy np. na krótkich dystansach do pracy stają się praktycznie całkowicie nieopłacalne. Wobec tego coraz chętniej zwracamy się w stronę komunikacji miejskiej, która często wydaje się nam rozwiązaniem o wiele tańszym, ale także i szybszym. Wówczas pojawia się także konieczność zakupienia biletów, który- przypomnijmy- obowiązują na każdym przejeździe. Wobec tego, wiele osób się zastanawia, czy przypadkiem bilet miesięczny nie jest tańszym rozwiązaniem. Jak więc jest w rzeczywistości?

Bilet miesięczny a koszt jednego przejazdu

Bilet miesięczny to swoisty ukłon jaki wykonuje administracja komunikacji miejskiej w stronę swoich pasażerów. Dlaczego? Otóż z kilku prostych powodów. Przede wszystkim warto się dowiedzieć na samym początku, czym tak naprawdę jest bilet miesięczny. Otóż uprawnia on do nielimitowanych przejazdów komunikacją miejską- różnorodnymi liniami i o dowolnej porze i bez ograniczeń w zakresie przesiadek. Bilet miesięczny Polregio obowiązuje przez 30 dni licząc od dnia jego zakupu. Wobec tego co to oznacza dla konkretnego użytkownika komunikacji miejskiej? Otóż przede wszystkim nie musi on kupować co chwilę nowego biletu na każdy przejazd. Nie musi on także posiadać przy sobie przez cały czas niewielkiego biletu papierowego. Biletu miesięcznego również nie trzeba kasować. Skoro wiemy już doskonale, czym jest i na jakich zasadach można korzystać z biletu miesięcznego, to warto jeszcze poświęcić chwilę uwagi na ewentualny koszt przejazdu. Okazuje się, że zakupując bilet miesięczny, możemy liczyć na to, że jeden przejazd będzie dla nas o kilka procent. Wobec tego można śmiało powiedzieć, że bilet miesięczny realnie pozwala nam zaoszczędzić, a w obecnych czasach przecież to właśnie względy ekonomiczne są najważniejsze. Oczywiście nie można zapomnieć również o tym, że bilet miesięczny jest po prostu wyjątkowo wygodny.

Kiedy bilet miesięczny i jego zakup będzie opłacał się najbardziej?

Nie da się ukryć, że bilet miesięczny może wydawać się wyjątkowo kuszącym rozwiązaniem. Niemniej jednak trzeba zdać sobie sprawę z tego, że nie zawsze tak będzie. Trzeba sobie bowiem jasno powiedzieć, że bilet miesięczny staje się najbardziej opłacalny szczególnie w przypadku osób, które regularnie korzystają z komunikacji miejskiej, Wówczas koszt regularnych podróży będzie dla nich o wiele niższy. Jeśli jednak wiemy doskonale, że z komunikacji miejskiej korzystamy w sposób mocno sporadyczny, wówczas niestety, ale trzeba sobie jasno powiedzieć, że to właśnie bilet miesięczny może się okazać dla nich nieco droższym rozwiązaniem. Wobec tego, jeśli chcemy by zakup biletu miesięcznego był dla nas rzeczywiście opłacalnym rozwiązaniem, wówczas warto przemyśleć, jak często korzystamy z samej komunikacji miejskiej.