?>

Chcesz zobaczyć ziemię lubuską? Wybierz się w podróż pociągiem!

Województwo lubuskie to piękne krajobrazy i wiele cudownych miejsc, które warto zobaczyć. Jednakże podróżując samochodem możemy nie zauważyć pięknych widoków. Dlatego właśnie warto wybrać się w podróż pociągiem i pozwolić sobie na chwilę wyciszenia i podziwianie krajobrazów przez szybę. Dzięki temu zobaczymy jeszcze więcej cudownych miejsc i jednocześnie odpoczniemy, czego nie da się powiedzieć o zajmowaniu miejsca kierowcy w aucie. 

Ziemia lubuska – co warto zobaczyć?

Województwo lubuskie nie jest zbyt duże i zajmuje dopiero 11. miejsce pod względem powierzchni. Nie oznacza to jednak, że nie jest bogate w atrakcje warte zobaczenia. Trudno zdecydować się na kilka atrakcji, które warto zobaczyć. Lepiej od razu wybrać się w dłuższą podróż.

Z pewnością warto wybrać się do Parku Narodowego Ujście Warty. To 8 tysięcy hektarów pełnych mokradeł, pastwisk, łąk i innych krajobrazów zapierających dech w piersiach. Drugim parkiem, do którego warto pojechać, jest Park Mużakowski. Stworzył go już w XIX wieku Hermann von Puckler-Muskau. Co ciekawe, miejsce to zostało wpisane na listę UNESCO. Ziemia lubuska pełna jest wspaniałych parków. Kolejnym przykładem jest Geopark Łuk Mużakowa. Wcześniej prowadzono tam prace w kopalni, ale po 1973 roku zaczęto proces rekultywacji i teraz możemy podziwiać piękny krajobraz. Nazywany jest on rajem dla fotografów. 

Dla miłośników innych atrakcji, ziemia lubuska przygotowała szlak wina i miodu – https://polregio.pl/pl/zmysl-podrozowania/ziemia-lubuska-fascynuje-i-zachwyca-odkrywamy-piekno-zachodniej-czesci-polski/. Wybierając się w podróż po województwie lubuskim, możemy degustować szlachetne rodzaje wina i specjały tego regiony Polski. W tym regionie znajdziemy także wiele innych atrakcji, takich jak jeziora, Szlak Kościołów Drewnianych Regionu Kozła czy zabytki, które warto zwiedzić. 

Chcesz odpocząć? Wybierz pociąg!

Jeśli naprawdę chcemy odpocząć podczas podróży po ziemi lubuskiej, warto zdecydować się na podróż pociągiem. Sieć kolejowa pozwala na dotarcie do większość atrakcji turystycznych, dzięki czemu nie musimy tkwić w korkach. To szczególnie dobra opcja w trakcie sezonu turystycznego, gdy na lubuskich drogach tworzą się korki, a kierowcy tylko się frustrują, spędzając zbyt długie godziny w samochodzie. Wybierając pociąg, możemy usiąść wygodnie, odetchnąć i odpocząć, podziwiając piękne krajobrazy, które będziemy napotykać przez całą podróż. Możemy się także przespać i zacząć zwiedzanie w pełni sił i chęci do odkrywania nowych miejsc. 

Wycieczka pociągiem jest idealna także dla rodzin z dziećmi. Maluchy nie muszą być staje przypięte w fotelikach, mogą rozprostować nogi czy przejść się przez chwilę. Rodzice z pewnością docenią podróż bez płaczu i krzyków, a dzieci przeżyją fajną przygodę. Mogą podziwiać krajobraz, czytać książki, a nawet grać w gry karciane czy mniejsze planszówki. Dzięki temu wycieczka upłynie w miłej i przyjemnej atmosferze. 

By podróż była komfortowa, warto zakupić bilety wcześniej i nie przejmować się nimi w dniu wyjazdu. Pamiętajmy, że jeśli na stacji kolejowej jest czynna kasa, bilety będą tańsze niż w przypadku kupowania ich u konduktora.