?>
polskie góry - Bieszczady

Atrakcje turystyczne Bieszczad

Bieszczady cieszą się ogromną popularnością wśród polskich turystów. Jest to idealne miejsce do wypoczynku na łonie przepięknej przyrody. Bieszczady to jednak dość rozległy obszar. Dlatego wiele osób przed wyjazdem zastanawia się co w Bieszczadach trzeba zobaczyć koniecznie. Oto krótki poradnik.

Dolina Sanu

Będąc w Bieszczadach z pewnością należy wybrać się do Doliny Sanu. Jest to z pewnością jedno z najpiękniejszych miejsc w Bieszczadach. Najlepiej jest wybrać się w to miejsce jednak poza okresem letnich wakacji. Brak dużej ilości turystów sprawia, że jeszcze bardziej można poczuć piękno tamtejszej przyrody. To idealne miejsce jeśli chce się spędzić urlop w ciszy i spokoju.

Lutowiska

Kolejne miejsce, które z pewnością trzeba w Bieszczadach zobaczyć to Lutowiska. To niezwykle ciekawa i urokliwa miejscowość z niezwykłą historią. To co z pewnością należy zobaczyć w tym miejscu to żydowski kirkut. Ten dobrze zachowany żydowski cmentarz świadczy o niezwykłej historii tego miejsca.

Łopienka

Jeśli zastanawiamy się nad tym co zobaczyć w Bieszczadach to z pewnością jedną z odpowiedzi jest Łopienka. Jest to już nieistniejąca wieś położona przy trasie z Terki do miejscowości Dołżyca. To co znajdziemy w tym miejscu do sanktuarium maryjne. Jest to bardzo niezwykłe miejsce. Dlaczego warto to miejsc zobaczyć? Jest to bowiem świadectwo pracy mieszkańców tych terenów. Świątynia ta została niemal doszczętnie zniszczona podczas II wojny światowej. Tutejsi mieszkańcy odbudowywali ją po wojnie przez niemal 30 lat.

Smolnik nad Sanem

Ciekawe miejsca w Bieszczadach zawsze związane są z niezwykłą przyrodą i historią. Tak jest także w przypadku Smolnika nad Sanem. Znajduje się tu przepiękna cerkiew. Jest to jeden z najcenniejszych zabytków w Bieszczadach. To co jest charakterystyczne dla tej budowli to to, że jest ona w całości zbudowana z drewna. Co ciekawe cerkiew zachowana jest dokładnie w takim stanie w jakim została zbudowana. Oznacza to, że do tej pory nie ma w niej np. prądu. Jest to zatem okazja do tego, aby nieco przenieść się w przeszłość.